Ny sekreterare för Fiberlinjekommittén!

Thomas Hedlund Björnwall är sedan juni 2014 ny sekreterare i Fiberlinjekommittén.

Sedan juni 2014 har Thomas tillträtt som sekreterare. Han ersätter Peter Andersson som har varit sekreterare under en lång tid och gjort det förtjänstfullt. Numera arbetar Peter på DEKRA Industrial. Thomas har arbetat med drift och processfrågor inom fiberlinjen under många år. Han har arbetat på Korsnäs Gävle och StoraEnso Norrsundet. Sedan 2007 arbetar han med kemisk massa på ÅF.

Ring gärna Thomas på 010-505 64 18 om du har frågor eller synpunkter beträffande Fiberlinjekommittén.

Nyheter

10 apr

Ny brukspresentation Iggesund

Nu när vi ska få möjligheten att besöka Iggesund i maj så är det inte utan att man blir lite nyfiken på massatillverkningen. (0 kommentarer)
2 apr

Fiberlinjeträff Iggesund 21-22 maj

Årets fiberlinje och leverantörsträff kommer att gå av stapeln den 21-22 maj vid Iggesund Holmen. Årets tema är massatvätt och tvättapparater. (0 kommentarer)